Aplikacje. Zewnętrzne stosowanie gliny kambryjskiej biało - błękitnej.

           Zewnętrzne stosowanie gliny daje dość szybki rezultat. Praktycznie nie ma środka leczniczego, który można z nią porównać pod względem efektywności.

Glinę zalewamy świeżą, czystą wodą w taki sposób, aby była w całości przykryta (wykorzystujemy to tego emaliowane, drewniane lub gliniane naczynie). Odstawiamy na kilka godzin, aby zrobiła się wilgotna, następnie mieszamy, twarde grudki rozgniatamy palcami lub drewnianą łopatką (łyżeczką). Nie używamy do tego przyrządów metalowych, gdyż mogą negatywnie wpływać na przygotowaną masę.
Masa powinna być jednorodna, bez grudek, mieć konsystencję śmietany. W takim stanie glina jest gotowa do użycia.

          Do stosowania zewnętrznego glinę stosuje się głównie w postaci okładów i kompresów. Od razu po aplikacji u chorego może pojawić się bardzo przyjemne odczucie. Dzieje się tak dlatego, że glina bardzo pozytywnie oddziaływuje na chore miejsce, usuwa obumarłe komórki oraz zastępuje je nowymi i silnymi.

Glinę można wykorzystywać przy leczeniu ostrych i chronicznych chorób, wrzodów, oparzeń, ran, złamań,  każdym wieku i bez większych obaw ponieważ nie szkodzi.
Na guzy, rany z ropieniami, miejsca dotknięte egzemą i innymi chorobami skórnymi glinę należy przykładać bezpośrednio na chore miejsce, bez gazy, nie obawiając się jakiejkolwiek infekcji ponieważ glina posiada właściwości antybakteryjne.
Jeśli rany, guzy czy jakiekolwiek inne choroby zostaną wyleczone za pomocą gliny to można być pewnym, że organizm się w pełni oczyścił i nawrót choroby już nie nastąpi.

          W celu wyleczenia wielu chorób (raka, guzów, żylakowatości, choroby wrzodowej żołądka lub jelit i in.) na chorą część ciała należy wykonać 4-5 aplikacji w ciągu dnia. Przy chorobach płuc, żołądka, wątroby, nerek aplikacje wykonuje się lokalnie, na chorą część ciała.

Glina jest również doskonałym środkiem na złagodzenie każdego bólu - głowy, oczu, uszu oraz we wszystkich  przypadkach chorób nerwowych. W tym celu aplikacje wykonuje się na tył głowy, okolice móżdżku, czoła i skroni. Aplikacje należy jak najczęściej wykonywać na kość ogonową kręgosłupa (dolna część kręgosłupa). Przy zgrubieniach, wzdęciach, guzach nie ma lepszego środka, niż glina którą należy przyjmować na stałe.
Aplikacje można przeprowadzać bezpośrednio na chore miejsce lub przez cienką bawełnianą tkaninę (gaza 2-3 warstwowa).

Glina biało - błękitna kambryjska krymska 500 g


          Glina ma na tyle mocne działanie, że do osiągnięcia niezbędnego efektu wystarczy nanieść jej 1-2 milimetrową warstwę. Następnie przykrywamy ją cienkim polietylenem (aby uniknąć wyschnięcia) i stosujemy izolację cieplną za pomocą miękkiej tkaniny (zasada kompresu).
Takie zabiegi wykonywane są w odstępach czasowych. Zwykle aplikację z gliny należy pozostawić na chorym miejscu na 2-3 godziny. Jeśli nakładamy glinę w celu usunięcia toksyn i substancji szkodliwych powinna ściśle przylegać do chorego miejsca przez 1,5 godziny.

           Ilość aplikacji zależy od konkretnego przypadku i stanu chorego. Zwykle wystarczą 2-3 aplikacje w ciągu dnia, ale można wykonywać je częściej, jedna za drugą w ciągu dnia oraz w nocy. Nie należy się poddawać jeśli aplikacje wywołają ból lub obrzęk. Trzeba kontynuować ich stosowanie do pełnego wyleczenia. Czasem wystarczy na to kilka dni, ale w trudnych przypadkach leczenie może trwać kilka miesięcy. Po całkowitym wyleczeniu aplikacje należy stosować jeszcze przez jakiś czas, aby wzmocnić chory organ. Nigdy nie wolno wykonywać aplikacji na piersi i żołądek podczas i bezpośrednio po posiłku. Należy odczekać 1-1,5 godziny. Na wszystkie inne części ciała aplikacje można wykonywać w każdej chwili. Można wykonać 2 lub 3 aplikacje jednocześnie, na różne części ciała.

Glinę należy wykorzystywać tylko w stanie zimnym, nie podgrzewać jej, gdyż aplikacje wykonywane są na miejsca w stanie zapalnym, a co tym idzie - gorące.
W przypadku, gdy ciężko wykonać aplikację (oczy, uszy i in.) można wykonać owinięcie. W tym celu namaczamy tkaninę dokładnie w półpłynnej masie z gliny, nakładamy ją na chorą część ciała i przykrywamy wełnianym materiałem. Nasączoną gliną tkaninę trzeba często zmieniać.
Zabiegi taki można stosować również wtedy, gdy należy poddać działaniu gliny duże powierzchnie skóry.

Nie zaleca się powtórnego wykorzystywania gliny.

Glina biało - błękitna kambryjska krymska 1 kg

       

Źródło:
materiały producenta - Брошюра "Глина бело - голубая. Крымская горная кембрийская целительная лечебно - косметическая", tłumaczenie własne.


0 komentarze:

Prześlij komentarz